Krátkosrstá kolie

Předvádění noseworku na FOR PETS

IMG_3967.jpg

duben 2018

V rámci doprovodných akcí pořádaných Nadací na ochranu zvířat na veletrhu FOR PETS dostala Simi důvěru naší cvičitelky noseworku Šimony Drábkové a tak jsme předváděly, co jsme se dosud naučily. Simi zvládla v rušném a hlučném prostředí bravurně odložení a skvěle řady - květináče. Vzorek našla rychle na první průchod.

Myslím, že se ukázky noseworku návštěvníkům líbily a zaujaly některé natolik, že se do cvičení také pustí.

Simi začíná čuchat i na procházce ve venkovním prostředí. Není to až tak jednoduché, protože je tam moc rušivých vlivů. Doufám, že se nám brzy podaří najít způsob, jak se víc soutředit.

Procházka

IMG_3843.jpg

březen 2018

Super procházka v Říčanském zasněženém lese s novými psími kamarády.

Domácí pamlsky - játrové sušenky

jatrove_susenky

únor 2018

Dnes se mě obzvlášť povedly upečené domácí pamlsky - játrové sušenky. Recepty na pamlsky pro psy jsem začala hledat na internetu, když byla Simi ještě štěně. Zjistila jsem, že ji psí piškoty nechutnají. Když jsme chodily na cvičák, tak jsem potřebovala nějakou motivaci. U domácích pamlsků je ta výhoda, že vím, že neobsahují žádné přídavné konzervační látky. Čerpala jsem z receptů na webu chovatelské stanice Santaconny.com, bohužel stránky jsou nedostupné.

Recept na domácí játrové sušenky

  • Suroviny:
  • kuřecí játra 500g
  • ovesné vločky 500g
  • 2 celá vejce
  • 1 balíček majoránky

Postup:

Játra propláchnu, nechám vykapat, rozmixuji tyčovým mixérem, přidám vejce a majoránku a umixuji. K této směsi postupně přidám umleté vločky. Celou směs rozmažu na plech pokrytý pečícím papírem. Peču v troubě při teplotě 180°C asi 10-15 minut. Po upečení (zkontroluji špejlí), plech vyndám a sušenky nakrájím na malé kousky. Ty opět vložím na plech a suším v troubě při teplotě asi 70°-80°C. Hotové sušenky uchovávám v mrazáku.

Někdo ještě přidává česnek, ten já ale nedávám.

Taky pečete pamlsky? Dejte mě vědět a pošlete mě Vaše oblíbené recepty pro psí mazlíky.

Další pamlsky:

jsou například tvrdý sýr, hovězí maso vařené nebo sušené, kuřecí maso vařené, vařená mrkev, sušené plíce, yoggiesky.

Procházky ve Voděradských bučinách

Kubíček, Garp a Simi

leden 2018

Ve voděradských bučinách jsou po celý rok nádherné procházky. Tentokrát Simča měla dva výborné partáky Kubíka a Garpa. Oba jsou záchranářští psi a světoví šampioni. V lednu jsme v bučinách narazili na zbytky sněhu, užívali jsme si i sluníčko.

Simi slaví svoje 2. narozeniny

Simi s narozeninovým dortem

14.01.2018 měla Siminka svoje druhé narozeniny. Usoudila jsem, že je třeba to náležitě něčím vyjímečným oslavit, a tak jsem přiravila speciální narozeninový psí dort. Simi přípravy bedlivě v kuchyni celou dobu sledovala. Inspiraci jsem našla na internetu. Podle toho, jak Simi vylízala misku, se mě narozeninový dort povedl. Celý ho najednou nedostala, hezky po kouskách.

Recept na narozeninový psí dort:

Uvařila jsem rýži, kuřecí prso a mrkev. Když bylo vše měkké, tak jsem prso nakrájela a smíchala s rýží. Do směsi jsem vlila rozpuštěnou želatinu ( 2 lžičky želatiny jsem rozmýchala ve vodě). Do nerezevé misky jsem rozložila mikrotenový sáček, na dno jsem dala kolečka vařené mrkve a pak jsem do ní vlila připravenou směs. Vše jsem nechala přes noc ztuhnout v ledničce. Dort jsem ozdobila tvarohem, vařenou mrkví a granulkami. Inspiraci jsem našla na: http://dogarden.webnode.cz/clanky/recepty-pro-psy/narozeninovy-dort/

Nosework s Ivetou

Workshop noseworku

nosework

listopad 2017

Workshop noseworku.

Výcvikový tábor se Šimonou

Video - Simi, krátkosrstá kolie a Karin, dobrmanka

Simi a Karinka si moc rozumějí a je radost se na ně dívat, když se poštuchují, okusují, běhají a jinak blbnou. Malá ukázka jejich her.

srpen 2017

Týdenný výcvik ve Vrchlabí, poslušnost, přivolávačské hry, agility, nosework, procházky, hry s Karinkou.

Výcvikový tábor s Evou

krátkosrstá kolie

červen 2017

Přihlašování na tuto akci bylo hodně dobrodružné, ale vyplatilo se. Sešla se prima parta lidí i psů, Simi, krátkosrstá kolie tady byla jediná.

Akce se konala v nádherném klidném prostředí s citem opraveného Vrbského mlýna na Sedlčansku. Dopoledne se cvičilo a odpoledne probíhala socializace pejsků během procházek do okolí.

Hned na začátku jsem zažila šok, když jsem se praštila do hlavy o nízký žulový překlad u vchodových dveří do jídelny. Celý pobyt jsem pak chodila raději jako skrčenec. Bohužel ránou do hlavy to neskončilo, další den jsem dostala asi 6 vosích žihadel. Naštěstí díky rychlé pomoci a studeným obkladům jsem se z toho rychle vzpamatovala.

Simi se seznamovala i s problematickými psi, vše pod dohledem Evy. Simi pochopila, že se vyplatí neprovokovat a být v klidu.

Další fotografie najdete ve fotogalerii.

Přivolávačské hry se Šimonou

krátkosrstá kolie

červen 2017

Workshop "Přivolávačské hry " podle Susan Garrett, na kterém jsme si hráli, trénovali přivolání, upevnovali vztah se psem, koncentraci psa na psovoda a sebekontrolu psa.

Puller workshop

puller a krátkosrstá kolie

březen 2017

Puller jsem pořídila na podzim 2016 a Simi hned od začátku moc bavilo chytat ho a běhat za ním. Proto jsme se společně zúčastnili workshopu pro začátečníky, na který přijeli Varvara Petrenko a Sergej Shkot. Psovodi se učili házet a pak dostal každý tým krátký čas na individuální konzultaci se zakladatelem tohoto sportu. Simča naprosto odmítá jumping a ani panu Shkotovi se nepodařilo ji přesvědčit na skákání z kruhu na kruh.

Hersenwerk - hlavohlamy pro psy

hersenwerk_krátkosrstá kolie

prosinec 2016

V Pesoparku se Simi ve štěněčím věku na workshopu henserwenku s Helenou Hejzlarovou seznámila s psími hlavolamy. Zažily jsme hodně zábavy. Získala jsem inspiraci, co všechno se dá dělat a jak zaměstnat mozek psa.

První návštěva u Jessinky a jejích štěňat

štěňata_krátkosrstá_kolie.jpg

únor 2016

Moje první návštěva u pana Štěpána Beránka v chovatelské stanici Like a wind byla v únoru 2016, kde se narodily i 2 zlaté fenky. To jsem ještě nevěděla, jest-li na mě jedna zlatá kraťanda vyjde, protože Štěpán si chtěl jednu nechat.

Všechno dobře dopadlo, měla jsem štěstí a 13.3.2016 jsem si odvážela Simi domů.