Krátkosrstá kolie

Informace o aktivitách a trénincích Siminky - kk Bellissima Like a wind, co děláme, co je u nás nového.

Noseworkový trénink s Petrou Šubrtovou v Netřebicích

netrebice.jpg

říjen 2018

Čtyřhodinový nw trénink řad a urbanového prostředí s Petrou

Noseworkový trénink s Radkem v Kyškovicích

nosework_s Radkem_Laušmanem

září 2018

Celodenní jednodenní trénink řad s Radkem Laušmanem

Dozvěděla jsem se hromadu nových informací, jak trénovat rušivky, jak chodit do terénu. Trénink probíhal zase jinak, než jsme byly zvyklé, chodilo se hodně různorodých předmětů dohromady a třeba i tři kola vcelku.

Bylo hodně účastníků, trénovalo se celý den, přesto vše v naprosté pohodě, všichni byli disciplovaní, organizace úplně bez chyby. Skvělý trénink a příjemně strávený den.

Jediné velké mínus byl naprosto příšerný stav silnic ve Středočeském kraji se zácpami a nečekanými uzavírkami.

Noseworkový trénink s Kristýnou v Kácově

nosework_kacov.jpg

srpen 2018

Byly jsme pouze 2 dny a musím říct, že díky počasí mě to stačilo. Bylo vedro, vedro a zase vedro. Tedy ubytování v chatkách už fakt pro mě není.

Simča si potrénovala urbany a tekoucí vodu v Sázavě.

Agility a noseworkový tábor se Šimonou Drábkovou ve Vrchlabí

agility a noseworkový tábor vrchlabi

červenec 2018

Na táboře ve Vrchlabí s námi byl i kamarád z pravidelných lekcí agility, Tarvos. Na společných procházkách se Simi a Tarvos i v horkém počasí dostatečně vyblbli.

Tentokrát nám počasí přálo až moc. I když leží Vrchlabí v podhůří Krkonoš, tak teploty překračovaly každý den 30 °C.

Dopolední výcvik bylo běhání agility a v podvečer byl trénink noseworku. V NW skupině s námi byly ještě další 4 feny, tak ta jedna hodina pro 5 psů byla pro nás hodně krátká. Nosework jsme tedy ještě trénovaly sami, a to hlavně vodu. Byla by škoda nevyužít nádherné čisté Labe s množstvím kamenů a oblázků a i nedaleký čistý rybník s krásnými oblázkovými a písčitými plážemi.

Simča zvládla i náročné hledání skořice a pomeranče v urbanovém prostředí, které bylo dle mého názoru velmi velké - asi 130m2. Našla tu i pomeranč ve výši 90 cm. Jak náročné to pro ni bylo, bylo patrné i z toho, že po nálezu prvního vzorku - skořice si odběhla, aby se uvolnila. Pak přiběhla, pokračovala v hledání a dohledala druhý vzorek - pomeranč.

Noseworkový tábor s Kristýnou Dostálkovou

u polské hranice

červen 2018

Náhodou jsem se Simčou díky uvolněnému místu mohla zúčastnit noseworkového tábora v Olešnici v Orlických horách. Instruktorkou byla skvělá Kristýna Dostálková.

Cvičilo se v malých skupinkách a dost intenzivně, různé terény. Simča se skutečně během celého týdne velmi zlepšila a já jsem získala celou škálu nových zkušeností ohledně procvičování, značení, čtení psa.

Na táboře Simi složila další noseworkovou z-kovou zkoušku, a to urban.

Poněkud překvapující pro mě byla noční hra, která začínala až ve 22 hod. Účastnice se svými čtyřnohými čuchajícími mazlíky vytvořily 2 družstva a každé družstvo se vydalo na polskou hranici. Cílem bylo najít všechny vzorky pomeranče, které Kristýna schovala u každé turistické značky a u hraničních kamenů. Na každém vzorku bylo jedno písmeno a po nalezení všech vzorků se dala sestavit tajenka. Celkem jsme ušly v noci asi 6,5 km. Vrátily jsme se po půlnoci. Pro nás se Simčou to byl silný zážitek, i když díky dalším dvěma účastnicím v našem družstvu se Simi bohužel nedostala k hledání jako první.

Pasení Teně

první pasení

květen 2018

Byla jsem zvědavá, jest-li má Simi vlohy pro pasení, a pokud ano, jest-li by o to měla zájem. Vyrazily jsme na celý den k Janě do Teně. Netušila jsem, do čeho jdu. Pro mě bylo dost obtížné se v košáru orientovat a rychle reagovat.

Simi byla ve svém živlu. Práce u oveček jí bavila, bohužel jsem jí moc nepomáhala. Na rozdíl od Simi, já pro pasení vlohy vůbec nemám.

Pro mě bylo pěkné vidět pokročilé týmy, jak jim to šlo, když vyrazily na pastvu a do lesa a vrátily se všichni spokojení.

Předvádění noseworku na FOR PETS

IMG_3967.jpg

duben 2018

V rámci doprovodných akcí pořádaných Nadací na ochranu zvířat na veletrhu FOR PETS dostala Simi důvěru naší cvičitelky noseworku Šimony Drábkové a tak jsme předváděly, co jsme se dosud naučily. Simi zvládla v rušném a hlučném prostředí bravurně odložení a skvěle řady - květináče. Vzorek našla rychle na první průchod.

Myslím, že se ukázky noseworku návštěvníkům líbily a zaujaly některé natolik, že se do cvičení také pustí.

Simi začíná čuchat i na procházce ve venkovním prostředí. Není to až tak jednoduché, protože je tam moc rušivých vlivů. Doufám, že se nám brzy podaří najít způsob, jak se víc soustředit.

Procházka

IMG_3843.jpg

březen 2018

Super procházka v Říčanském zasněženém lese s novými psími kamarády.

Domácí pamlsky - játrové sušenky

jatrove_susenky

únor 2018

Dnes se mě obzvlášť povedly upečené domácí pamlsky - játrové sušenky. Recepty na pamlsky pro psy jsem začala hledat na internetu, když byla Simi ještě štěně. Zjistila jsem, že ji psí piškoty nechutnají. Když jsme chodily na cvičák, tak jsem potřebovala nějakou motivaci. U domácích pamlsků je ta výhoda, že vím, že neobsahují žádné přídavné konzervační látky. Čerpala jsem z receptů na webu chovatelské stanice Santaconny.com, bohužel stránky jsou nedostupné.

Recept na domácí játrové sušenky

  • Suroviny:
  • kuřecí játra 500g
  • ovesné vločky 500g
  • 2 celá vejce
  • 1 balíček majoránky

Postup:

Játra propláchnu, nechám vykapat, rozmixuji tyčovým mixérem, přidám vejce a majoránku a umixuji. K této směsi postupně přidám umleté vločky. Celou směs rozmažu na plech pokrytý pečícím papírem. Peču v troubě při teplotě 180°C asi 10-15 minut. Po upečení (zkontroluji špejlí), plech vyndám a sušenky nakrájím na malé kousky. Ty opět vložím na plech a suším v troubě při teplotě asi 70°-80°C. Hotové sušenky uchovávám v mrazáku.

Někdo ještě přidává česnek, ten já ale nedávám.

Taky pečete pamlsky? Dejte mě vědět a pošlete mě Vaše oblíbené recepty pro psí mazlíky.

Další pamlsky:

jsou například mozzarella, hovězí maso vařené nebo sušené, kuřecí maso vařené, vařené kuřecí srdíčka a žaludky, vařená nebo syrová mrkev, sušené plíce, yoggiesky, pamlsky od Mapesa.

Procházky ve Voděradských bučinách

Kubíček, Garp a Simi

leden 2018

Ve voděradských bučinách jsou po celý rok nádherné procházky. Tentokrát Simča měla dva výborné partáky Kubíka a Garpa. Oba jsou záchranářští psi a světoví šampioni. V lednu jsme v bučinách narazili na zbytky sněhu, užívali jsme si i sluníčko.

Simi slaví svoje 2. narozeniny

Simi s narozeninovým dortem

14.01.2018 měla Siminka svoje druhé narozeniny. Usoudila jsem, že je třeba to náležitě něčím vyjímečným oslavit, a tak jsem přiravila speciální narozeninový psí dort. Simi přípravy bedlivě v kuchyni celou dobu sledovala. Inspiraci jsem našla na internetu. Podle toho, jak Simi vylízala misku, se mě narozeninový dort povedl. Celý ho najednou nedostala, hezky po kouskách.

Recept na narozeninový psí dort:

Uvařila jsem rýži, kuřecí prso a mrkev. Když bylo vše měkké, tak jsem prso nakrájela a smíchala s rýží. Do směsi jsem vlila rozpuštěnou želatinu ( 2 lžičky želatiny jsem rozmýchala ve vodě). Do nerezevé misky jsem rozložila mikrotenový sáček, na dno jsem dala kolečka vařené mrkve a pak jsem do ní vlila připravenou směs. Vše jsem nechala přes noc ztuhnout v ledničce. Dort jsem ozdobila tvarohem, vařenou mrkví a granulkami. Inspiraci jsem našla na: http://dogarden.webnode.cz/clanky/recepty-pro-psy/narozeninovy-dort/

Nosework s Ivetou

Workshop noseworku

nosework

listopad 2017

Workshop noseworku.

Výcvikový tábor se Šimonou

Video - Simi, krátkosrstá kolie a Karin, dobrmanka

Simi a Karinka si moc rozumějí a je radost se na ně dívat, když se poštuchují, okusují, běhají a jinak blbnou. Malá ukázka jejich her.

srpen 2017

Týdenný výcvik ve Vrchlabí, poslušnost, přivolávačské hry, agility, nosework, procházky, hry s Karinkou.

Výcvikový tábor s Evou

krátkosrstá kolie

červen 2017

Přihlašování na tuto akci bylo hodně dobrodružné, ale vyplatilo se. Sešla se prima parta lidí i psů, Simi, krátkosrstá kolie tady byla jediná.

Akce se konala v nádherném klidném prostředí s citem opraveného Vrbského mlýna na Sedlčansku. Dopoledne se cvičilo a odpoledne probíhala socializace pejsků během procházek do okolí.

Hned na začátku jsem zažila šok, když jsem se praštila do hlavy o nízký žulový překlad u vchodových dveří do jídelny. Celý pobyt jsem pak chodila raději jako skrčenec. Bohužel ránou do hlavy to neskončilo, další den jsem dostala asi 6 vosích žihadel. Naštěstí díky rychlé pomoci a studeným obkladům jsem se z toho rychle vzpamatovala.

Simi se seznamovala i s problematickými psi, vše pod dohledem Evy. Simi pochopila, že se vyplatí neprovokovat a být v klidu.

Další fotografie najdete ve fotogalerii.

Přivolávačské hry se Šimonou

krátkosrstá kolie

červen 2017

Workshop "Přivolávačské hry " podle Susan Garrett, na kterém jsme si hráli, trénovali přivolání, upevnovali vztah se psem, koncentraci psa na psovoda a sebekontrolu psa.

Puller workshop

puller a krátkosrstá kolie

březen 2017

Puller jsem pořídila na podzim 2016 a Simi hned od začátku moc bavilo chytat ho a běhat za ním. Proto jsme se společně zúčastnili workshopu pro začátečníky, na který přijeli Varvara Petrenko a Sergej Shkot. Psovodi se učili házet a pak dostal každý tým krátký čas na individuální konzultaci se zakladatelem tohoto sportu. Simča naprosto odmítá jumping a ani panu Shkotovi se nepodařilo ji přesvědčit na skákání z kruhu na kruh.

Hersenwerk - hlavohlamy pro psy

hersenwerk_krátkosrstá kolie

prosinec 2016

V Pesoparku se Simi ve štěněčím věku na workshopu henserwenku s Helenou Hejzlarovou seznámila s psími hlavolamy. Zažily jsme hodně zábavy. Získala jsem inspiraci, co všechno se dá dělat a jak zaměstnat mozek psa.

První návštěva u Jessinky a jejích štěňat

štěňata_krátkosrstá_kolie.jpg

únor 2016

Moje první návštěva u pana Štěpána Beránka v chovatelské stanici Like a wind byla v únoru 2016, kde se narodily i 2 zlaté fenky. To jsem ještě nevěděla, jest-li na mě jedna zlatá kraťanda vyjde, protože Štěpán si chtěl jednu nechat.

Všechno dobře dopadlo, měla jsem štěstí a 13.3.2016 jsem si odvážela Simi domů.