Štěňata krátkosrsté kolie s PP

Krátkosrstá kolie je citlivý, inteligentní, aktivní a přátelský pes, hodící se do rodiny s dětmi, dá se lehce cvičit, je orientován na všechny členy rodiny a je jim oddaný.

10.01.2019 se Simince narodilo 5 štěňátek krátkosrsté kolie - vrh A v CHS Simibel.

3 zlatí kluci a 2 trikolorní fenky.

Odkazy v databázi krátkosrstých kolií:

Aubrey

Aubreyho můžete vidět na výstavách, pravidelně se věnuje výcviku, má skvělý nos a asi i proto miluje stopování. Byl i u oveček na pasení.

Zoe

cvičí výcvik, prvky z dogdancingu a agility.

Štěňátka jsou MDR1 +/+ nebo +/-, DM N/N, CEA DNA +/+ nebo +/- po rodičích.

Štěňata jsou odchována v kvalitních podmínkách v obytné části domu, s výběhem na zahradě, zvyklá na kočky. Jsou navykána na vše, co souvisí s běžných chodem domácnosti a seznámena s tím, co je důležité pro jejich vývoj.

Všechna štěňátka budou klinicky vyšetřena na sledované oční vady u očního specialisty, budou očkovaná, odčervená, očipovaná s mezinárodním pet pasem. Do nových domovů budou odcházet s výbavičkou, kupní smlouva je samozřejmostí.

Štěňátka krátkosrsté kolie budou mít průkaz původu ČMKU pod FCI, přes Klub chovatelů kolií a šeltií.

12.1.2019

Na Fotky štěňátek jsem přidala pár aktuálních fotek štěňat.

07.02. - 4. týden

Štěňata řádí po celém bytě, všechno prozkoumávají, okusují, všude šmejdí. Seznamují se spračkou, myčkou a ostatními hlučnými spotřebičemi v domácnosti. Hrají si spolu i s hračkami. Pak odpadnou a všichni se společně uloží do pelíšku. Simi pořád kojí, ale intervaly se prodlužují. Štěňata se dokrmují, váží okolo 2,5 kg. Proběhlo druhé odčervení.

Simi už občas kojí ve stoje štěňata spolu v pelíšku štěňata 4 týdny

30.1. - 3. týden

Štěňata opustila vyhřívaný pelíšek a přestěhovala se do většího výběhu. Dneska poprvé dostala příkrm ve formě syrového mletého hovězího masa. Siminka pořád kojí, ale intervaly mezi kojením se prodlužují. Štěňata ožívají hlavně v noci, tak je to náročné. S hygienou je to zatím špatné, pračka běží od rána do večera.

Zajímají se o všechno, prozkoumávají plyšáky, začínají si spolu hrát a vyluzují někdy dost překvapové zvuky. Pak se zapojí i Siminka, které se to zjevně nelíbí a usměrní je.

štěňata krátkosrsté kolie štěňata krátkosrsté kolie štěňata krátkosrsté kolie

28.1. - 19. den

Štěňatům začínají růst první zuby.

24.1.2019 - 14 dnů

Štěňátka otevírají oči, staví se na nožičky, reagují na hlas a doteky. Simi o ně s láskou pečuje a pravidelně je krmí. Všechna štěnátka vyrostla a váží přes 1 kg. Z pelechu se ozývají různé zvuky, vrnění, broukání, mlaskání, občas i štěkot. Proběhlo stříhání drápků a 1. odčervení.

štěňata_krátkosrsté_kolie štěňata_krátkosrsté_kolie_volná_trikolorní_fenka štěňě_krátkosrsté_kolie

10.1.2019

Dnes odpoledne se Simince narodilo 5 krásných a zdravých štěňátek, 3 zlatí kluci a 2 trikolorní fenečky.

štěňata kolie

Vypadá to, že si Siminka počkala až zapadnem sněhem a pustí se dneska do toho. Vzhledem k tomu, že si nedala snídani, tak jsem si jistá.

09.01.2019

Dnes nás navštívila milá paní veterinářka, Siminku zkontrolovala, udělala kontrolní ultrazvuk. Vše je v pořádku, připraveno na porod. Měříme teplotu a čekáme.

08.01.2019

Štěňata na sebe nechávají čekat. Datum porodu jsem neuhodla, 7.1. se nic zajímavého nedělo. Čekáme, děkujeme všem našim příznivcům, že Simince drží palce.

04.01.2019

Už se jen válíme, na porod je všechno připravené, tak čekáme.

Simi_58.den.jpg

31.12.2018

Bujaré a především hlučné Silvestrovské oslavy jsme přežili ve zdraví.

Siminka se dost mění, zvětšuje se do šířky a bříško se mění. Procházky máme kratší a značně pomalejší. Většinu času Simi tráví v klidu na gauči nebo v pelechu.

simi_54.den.jpg, 63kB

18.12.2018 - 41. den březosti

Kontrola u veterináře proběhla v pořádku, Siminka je zdravá a paní doktorka na kontrolním ultrazvuku potvrdila minimálně 4 štěňata.

Ultrazvuk potvrdil březost!

Dnes 4.12.2018 jsme byly se Simčou na ultrazvukovém vyšetření. Paní veterinářka potvrdila březost. Potvrdila to, s čím jsme si byli už zcela jisti. Kolik je tam štěňátek nám neřekla, ale potvrdila, že vidí minimálně 3.

březost.jpg
Máme nakryto.
Krycího psa

C.I.B. Google of Bohemia Balada

jsme pečlivě vybrali podle jeho zdravotního a genetického profilu a klidné, vyrovnané a milé povahy.

Dnes 8.11.2018 jsme přijeli na plánované krytí. Krytí mezi Siminkou a krásným a výstavně velmi úspěšným psem Google of Bohemia Balada proběhlo úspěšně. Simince se Googlík moc líbil. Google má úžasnou povahu, je velice přátelský pes, který se rád přitulí, přitom je veselý a živý. Google se účastnil mnoha výstav, na kterých získal skvělé hodnocení a byl mu přidělen titul Mezinárodní šampion krásy.

Doufáme, že krytí bylo úspěšné a Siminka zabřezla. Více se dozvíme z kontrolního vyšetření ultrazvukem, na který půjdeme asi za 25 dní. Předpokládaný termín narození štěňátek z našeho prvního vrhu by byl okolo 10.01.2019, k odběru by byla okolo 15.3.2019. Moc, moc moc se těšíme na štěňátka.

Pro nové majitele:

Pro naše štěňátka si představujeme majitele, kteří jim zajistí láskyplný domov, ve kterém se budou cítit dobře. Krátkosrstá kolie je pes vhodný do rodiny i s dětmi, je potřeba mu poskytnout dostatek péče, zábavy a pohybu.

Nechceme, aby štěňátka byla celoročně venku, aby byla přivázána u boudy nebo aby byla trvale v kotci.

Noví majitelé by se měli štěňatům s láskyplnou péčí věnovat a společně podnikat různorodé aktivity, které je obohatí o společné zážitky - třeba agility, pasení, nosework, mantrailing, stopy, výstavy, záchranařinu, dog dancing, puller a jiné. Nabídka je dnes skutečně velmi pestrá.

Krátkosrstá kolie je krásné inteligentní zvíře. Je to bystrý, chytrý a aktivní pracovní pes, vhodný pro aktivních lidí. Kolie je vhodná i pro začátečníky. Je jemná, mírná, citlivá a přátelská, společenská, je vhodná jako rodinný pes, svému majiteli a rodině je oddaná, pro děti je milým společníkem. Kolie potřebuje pohyb, miluje pohyb, hlavně běhání a dostatečné procházky v přírodě.

Krátkosrstá kolie má v genech náhánění. V přírodě vyběhne za prchající srnou nebo zajícem, ale po přivolání se vrátí a nepronásleduje zvěř.

Simi je typická kraťanda, je aktivní a je třeba s ní dělat nějakou činnost, která ji baví, zabaví a rozvíjí její přirozený talent. Dá se předpokládat, že její štěňátka po ní něco z její činorodosti podědí.

CH.S. Simibel přijímá rezervace na štěňata plemene krátkosrsté kolie s PP.
Simi_Ferda.jpg

Fotogalerie

Fotogalerie krátkosrstá kolie

Foto štěňat krátkoststé kolie - vrh A v CHS Simibel

Štěňátka krátkosrsté kolie - Vrh "A"

OTEC - SIRE

Google of Bohemia Balada C.I.B.

Google of Bohemia Balada
Health:
CEA/PRA/Kat free (as puppy)
CEA DNA non-carrier (by parentage)
MDR1 +/-
DM N/N
Height: 57 cm
pure for smooth
HD A/A
ED 0/0
Show titles:
IntCh, CZ Ch, PL Ch, H Ch, SK Ch, CZ JCh, HR JCh, Junior Winner Zagreb, BOB-Junior, 8x CAC, CACIB, 3x R.CACIB

MATKA - DAM

Bellissima Like a wind

Bellissima Like a wind
Health:
CEA/PRA/KAT free (as puppy & 25 months)
CEA DNA carrier
MDR1 +/+ by parentage
DM N/N by parentage
Height: 55 cm
Teeth: scissors bite, fullteeth
Show titles:
1x CAC, 2x R.CAC, 1x R.CACIB,
Sport & Work:
Master of nosework: z
Všechna štěňátka budou klinicky vyšetřena na sledované oční vady, budou očkovaná, odčervená, očipovaná s mezinárodním pet pasem. Štěňátka budou po rodičích MDR1 +/+ nebo +/-, DM N/N, CEA DNA +/+ nebo +/- . Štěňata budou odchována v kvalitních podmínkách v domě se zahradou, zvyklá na kočky.

Virtuální pedigree:

pedigree Google of Bohemia Balada -Bellissima Like a wind
COI -koeficient příbuzenské plemenitby ( Coefficient of inbreeding )

vyjadřuje procento genetické shody a udává kolikrát a na jaké pozici se v rodokmenu opakují stejní předci. Čím je hodnota vyšší, tím větší je příbuzenská plemenitba.

AVK - koeficient ( Ancestor loss coefficient )

udává, jaké množství navzájem nepříbuzných předků se na vzniku daného jedince podílelo. To znamená, že 100 % je, když se v rámci celého rodokmenu neobjeví žádný pes dvakrát. Mezi předky pak není žádná příbuznost.

Ideální hodnota v pěti generacích: COI je 0-4% a AVK je 100-85%.

Fotogalerie

Navštivte fotogalerii